Close
MAZOWIECKIEGO-FORUM-ENERGII-ODNAWIALNYCH

Relacja z I MAZOWIECKIEGO FORUM ENERGII ODNAWIALNYCH w Płocku

Co wspólnego ma IT VAD z energią odnawialną? Czyli relacja z I Mazowieckiego Forum Energii Odnawialnych. 27 października odbyło się I Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych organizowane przez S4E, Mazowiecką Agencję Energetyczną oraz Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Ilustracja

 

Branża energetyczna to doskonały kanał sprzedaży dla rozwiązań IT.

S4E od ponad roku konsekwentnie buduje swoje kompetencje w obszarze OZE. Wychodzimy z założenia, że kluczem do tego zagadnienia w Polsce jest kontrola efektywności energetycznej. Tej nie ma bez konkretnych rozwiązań IT. Dlatego podczas konferencji przedstawiciele firmy SEPIN Pan Marcin Łapa oraz Pan Bartosz Trzciński opowiedzieli o Wdrożeniu Systemu Zarządzania i Monitorowania Energii w oparciu o sieć LoRaWAN™.

Natomiast partnerzy firmy Nowak Lighting pokazali systemy inteligentnego zarządzania oświetleniem. Gdzie dzięki inteligentnym systemom kontroli jasności i zużycia, administracja obiektu może zaoszczędzić do 90% kosztów energii.

Dzisiaj energia i jej zarządzanie to konkretne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy. To cała infrastruktura nie tylko energetyczna, ale również informatyczna.Dlatego firmy integratorskie będące partnerami S4E, coraz śmielej spoglądają w tym kierunku. To nowa forma otwarcia kanału sprzedażowego na coraz trudniejszym rynku IT. Dzisiaj nie ma na rynku podmiotu, który przeprowadziłby klienta przez cały proces efektywności energetycznej. Tym właśnie ma być S4Energy. Pion, który obsługuje sektor publiczny, firmy instalacyjne oraz kanał partnerski S4E.

Efektywność energetyczna jest kluczem do OZE.

Wyznajemy zasadę, że klient musi wiedzieć co dzieje się z jego energią. Oferujemy pełne wsparcie – od audytu do wdrożenia, zapewniamy pomoc przy finansowaniu inwestycji pracujemy tylko z liderami rynku technologii OZE. Jedną z takich firm jest na przykład ML SYSTEM. Dzisiaj to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie z zakresu fotowoltaiki. Prezentacja Pana Sylwestra Korzeniaka Dyrektora ds. Projektów w ML SYSTEM wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Podmioty zajmujące się implementacją odnawialnych źródeł energii w Polsce nadal borykają się z utrudnieniami legislacyjnymi. Prawo nie nadąża za oczekiwaniami sektora publicznego i biznesu.Temat ten został poruszony podczas debaty poprowadzonej przez dr prawa Pana Jakuba Pawelca, Partnera w kancelarii Mazurek i Partnerzy.

W panelu wzięli udział:

Pan Narcyz Tokarski, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Legionowie
Pan Marian Czyżewski, Pełnomocnik Burmistrza Grodziska Mazowieckiego ds. Zarządzania Energią
Pan Robert Ziółkowski, Doradca Wójta Gminy Załuski, Koordynator Projektu OZE 4.1
Pan Paweł Piętka, CEO, S4E
Pan Marcin Łapa, CEO, SEPIN
Pan Sylwester Korzeniak, Dyrektor ds. Projektów, ML System.

Sektor publiczny chętnie podejmuje współpracę z biznesem. Kluczem jednak jest wzajemne zrozumienie potrzeb i przepływ informacji. Temu właśnie służą spotkania z cyklu Mazowieckie Forum Energii Odnawialnych. Poznajemy produkty klastrowe dla samorządów. Zasady pozyskiwania finansowania oraz zasady jego efektywnego wykorzystania.  W tym modele formalno-prawne realizacji projektów energetycznych w samorządach. Poznajemy m.in  Zagadnienia efektywności energetycznej w codziennej eksploatacji obiektu oraz zasady przeprowadzania audytu energetycznego w przedsiębiorstwie na podstawie „Ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej”.

Pokazujemy jak rozwiązania IT wprowadzają efektywność energetyczną na nowy, wyższy poziom.

Zapraszamy na kolejną edycją w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *