SPECJALISTA DS. POZYSKIWANIA DANYCH POMIAROWYCH

Website TAURON Dystrybucja S.A.

TAURON Dystrybucja S.A.

Kim jesteśmy

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.
Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Gliwice

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie o kierunku technicznym,
  • 1 rok doświadczenia w obszarze pomiarów,
  • Znajomość budowy układów pomiarowo-rozliczeniowych,
  • Znajomość funkcjonowania i rozwiązań technicznych wykorzystywanych w OZE,
  • Znajomość zasad i technik pozyskiwania, przetwarzania oraz udostępniania danych pomiarowych,
  • Znajomość: zasad rozliczeń klientów za pobraną i oddaną energię elektryczną, wykorzystywania danych pomiarowych, wpływu danych pomiarowych na rozliczenia finansowe, procesów obsługi klienta – w tym OZE /mikrogeneracje i prosumenci/,
  • Bardzo dobra znajomość obsługi pakietu Microsoft Office,
  • Znajomość „Taryfy dla energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A.”,
  • Znajomość baz danych i ich aplikacji,
  • Fachowość, odpowiedzialność, komunikacja, dokładność / skrupulatność, orientacja na klienta, umiejętności analityczne.
  • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się

Mile widziane:

  • Wykształcenie wyższe (kierunek techniczny),
  • Doświadczenie w obszarze pomiarów energii elektrycznej,
  • Znajomość i umiejętność wykorzystywania programów narzędziowych liczników energii elektrycznej i innej aparatury pomiarowej,
  • Znajomość platformy raportowej Oracle BI,
  • Znajomość systemów akwizycji danych pomiarowych, systemów billingowych, systemów obsługi technicznej wykorzystywanych w obszarze pomiarów energii elektrycznej,
  • Prawo jazdy kat. B.

Zakres obowiązków:

  • Pozyskiwanie danych pomiarowych w systemach zdalnej akwizycji danych pomiarowych w Oddziale.
  • Sprawdzanie transmisji danych pomiarowych z układów pomiarowych w Oddziale.
  • Weryfikowanie ilościowe i jakościowe oraz analiza danych pomiarowych przekazywanych do rozliczeń, kontroli oraz bilansowania.
  • Przekazywanie danych pomiarowych klientów z umowami kompleksowymi oraz dystrybucyjnymi poprzez systemy akwizycji danych odczytowych w celu wystawienia faktur VAT.
  • Sporządzanie okresowych sprawozdań i bilansów energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej w Oddziale.
  • Naliczanie i przekazywanie korekt danych pomiarowych z uszkodzonych układów pomiarowych odczytywanych zdalnie.
  • Przygotowywanie i analiza danych wsadowych oraz udział w obsłudze reklamacji dotyczących odczytów.
  • Prowadzanie analiz danych technicznych i odczytowych oraz ich monitorowanie w systemach informatycznych pod kątem wykrywania nieprawidłowości w rozliczeniach z klientem.
  • Zlecanie czynności kontrolnych i usunięcia usterek w układach pomiarowych w tym transmisji danych pomiarowych oraz monitorowanie ich realizacji w terminach umownych.
  • Udział w pracach związanych z utrzymywaniem i modyfikacjami systemów zdalnej akwizycji danych pomiarowych w Oddziale.
  • Konfigurowanie układów pomiarowych energii elektrycznej w systemach zdalnej akwizycji danych pomiarowych w Oddziale.
  • Opracowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki.

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku,
  • Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem,
  • Nowoczesne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy,
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy,
  • Pakiet socjalny – dofinansowanie do karty Benefit, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiety medyczne, grupowe ubezpieczenie pracownicze.