SPECJALISTA DS. BHP

Website TAURON Dystrybucja S.A.

TAURON Dystrybucja S.A.

Kim jesteśmy

MegaMocna drużyna Grupy TAURON to 26 tys. pracowników. Każdego dnia wkładamy moc energii, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo kilku milionom klientów. Jesteśmy jedną z największych grup energetycznych w kraju i działamy głównie na południu Polski. Jesteśmy nastawieni na klienta, rozwój i innowacje.

Tworzymy ENERGETYKĘ JUTRA.
Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Nasz potencjał stanowi energia elektryczna i gaz.

Aktualnie poszukujemy osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Gliwice

Wymagania:

  • Wykształcenie średnie elektryczne lub energetyczne oraz wyższe kierunek BHP lub wykształcenie wyższe elektryczne lub energetyczne oraz studia podyplomowe w zakresie BHP
  • 1 rok doświadczenia w obszarze BHP
  • Uprawnienia do prowadzenia szkoleń BHP
  • Świadectwo kwalifikacyjne D i E w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznej,
  • Prawo jazdy kat. B
  • Podstawowa znajomość: przepisów BHP w energetyce, organizacji bezpiecznej pracy, Kodeksu Pracy
  • Umiejętność przygotowania i prowadzenia dokumentacji w zakresie BHP
  • Budowanie partnerstwa, proponowanie ulepszeń, dążenie do osiągania wyników, podejmowanie decyzji, stałe doskonalenie się.

Mile widziane:

  • 1 rok doświadczenia w obszarze elektroenergetyki dystrybucyjnej i przesyłowej

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie przestrzegania przepisów BHP i realizacji polityki BHP w Oddziale.
  • Udział w opracowywaniu propozycji wewnętrznych procedur dotyczących BHP.
  • Realizowanie różnych form popularyzacji problematyki BHP i ergonomii w Oddziale.
  • Udział w opracowywaniu oraz realizacja rocznego planu przedsięwzięć i planu kontroli, w tym formułowanie zaleceń pokontrolnych i zapobiegawczych oraz monitorowanie ich realizacji.
  • Sporządzanie okresowych analiz stanu BHP mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy.
  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych – instruktażu ogólnego oraz prowadzenie związanej w tym ewidencji pracowników przeszkolonych w zakresie BHP.
  • Opiniowanie instrukcji stanowiskowych w celu zapewnienia ich zgodności z przepisami BHP oraz bezpieczeństwa pracowników na poszczególnych stanowiskach.
  • Sporządzanie oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy.
  • Opracowywanie analiz wypadkowości przy pracy oraz przygotowywanie danych do sprawozdań z zakresu BHP na potrzeby GUS.
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz zachorowań na chorobę zawodową.
  • Udział w przygotowywaniu opinii oraz opracowań w zakresie BHP dotyczących sprzętu, infrastruktury, planów modernizacji oraz udział w przekazywaniu do użytkowania nowo budowanych lub przebudowywanych obiektów budowlanych pod kątem spełnienia wymogów BHP i bezpieczeństwa pożarowego.
  • Udział w opracowywaniu standardów wyposażenia i eksploatacji majątku sieciowego zgodnie z wymaganiami BHP i p.poż.
  • Współdziałanie ze Społeczną Inspekcją Pracy oraz z zakładowymi organizacjami związkowymi przy podejmowaniu działań i przedsięwzięć mających na celu poprawę warunków pracy.
  • Opracowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki.

Oferujemy:

  • Profesjonalne wdrożenie do pracy na danym stanowisku,
  • Interesującą pracę w zespole specjalistów z dużym doświadczeniem,
  • Nowoczesne narzędzia niezbędne do wykonywania pracy,
  • Szkolenia podnoszące kwalifikacje i zapewniające rozwój zawodowy,
  • Pakiet socjalny – dofinansowanie do karty Benefit, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiety medyczne, grupowe ubezpieczenie pracownicze.